Новости

Laserska Epilacija ; Ласерската епилација се употребува на повеќе делови од телото. Најчесто на гениталната област, под пазуви, нозе и лице. Овој метод има повеќе предности. Ласерската енергија дејствува само на влакната, не ја оштетува кожата околу влакната. Поради тоа е безбедна метода. Таа е и...

Прочитајте још
Hemen ara

Ласерската епилација најчесто се применува во козметички цели. Таа исто така се употребува при зголемена влакнетост предизвикана од хормонско пореметување. Таа е најефикасна метода при терапија на внатрешни влакна. Ласерската енергија се аплицира врз кожата и влијае на коренот на влакното. Мелани...

Прочитајте још
Hemen ara

Laserska Epilacija – ЛАСЕРСКА ЕПИЛАЦИЈА; сакате повеќе да се депилирате? Употреба на жилет не ви одговара? Ви здодеало ли да употребувате крем за отстранување на влакната? Употреба на епилатор ви задава болка? Барате ли траен метод? Тогаш најсоодветен метод за вас е ласерската епилација. Со ласе...

Прочитајте још
Hemen ara

Контактирајте нас

Контакт

Позови
  • 072 915 572

Адреса

Прикажи путању
Skupi 5a, Skopje
Skopje 1000
Северна Македонија

Радно време

пон:09:00–19:00
уто:09:00–19:00
сре:09:00–19:00
чет:09:00–19:00
пет:09:00–19:00
суб:09:00–19:00
нед:Затворено
Контактирајте нас
Порука је послата. Јавићемо вам се ускоро.